logo

MONTÁŽ KLIMATIZÁCIÍ

Zabezpečujeme kvalitnú montáž klimatizácií na základe dlhoročných skúseností a rakúských štandarov, pričom používame čo najmodernejšie technológie.
Dbáme na požiadavky zákazníka a po seba zanecháme čistotu. Počas montáže zakrývame podlahu, stenu a aj okolitý nábytok.
Kvalitný montáž prispeje k bezproblémovému chodu klimatizácie a výrazne predlžuje jej životnosť. Chceme aby Vám klíma slúžila roky bez problémov. 
Na klimatizácie ktoré montujeme poskytujeme 3 ročnú predĺženú záruku a u niektorých modeloch aj 5 ročnú predĺženú záruku na motor invertor.
Poznáme možné problémy pri montáži klimatizácií a poznáme aj ich vhodné riešenie.

Kontakt so zákazníkom
Každej montáži predchádza stretnutie so zákazníkom alebo aspoň telefonický, resp. mailový kontakt. Kontaktovať nás môžete niekoľkými spôsobmi : 
TEL.: 0949 057 616
E-MAIL: info(zavináč)masterklima.sk

ponúkané značky

Často kladené otázky

Čo obnáša obhliadka? Je táto služba spoplatnená? V rámci našich služieb poskytujeme aj obhliadku miesta montáže zdarma. Obhliadka trvá od 15 – 30 minút. Na

Čítajte ďalej ->

Ako vybrať klimatizáciu

Ako vybrať klimatizáciu? Vychutnajte si doma ideálnu teplotu v lete i v zime. Klimatizačné zariadenie toho môže zvládnuť omnoho viac, než len ochladiť alebo otepliť

Čítajte ďalej ->

Štandardný postup pri montáži klimatizácií: 

 • Zaznačenie miesta vnútornej jednotky na stene po odkonzultovaní so zákazníkom. Ak je potrebné zakrytie nábytku a stien – krycou fóliou a podlahu ochranným textilom.
 • Prieraz steny pre prepojovacie medené potrubie (rozvody chladu), kondenzačnú hadicu, elektrický a komunikačný kábel.
 • Inštalácia krycej lišty, alebo v prípade potreby zákazníka zasekanie rozvodov do steny. Zasekanie rozvodov je zložitejší a vyžaduje si menšie stavebné úpravy, napr. opätovné sadrovanie miesta, kde sa zasekávalo.
 • Zavesenie vnútornej jednotky na pripravenú závesnú konzolu a pripojenie vnútornej jednotky k natiahnutým rozvodom.
 • Umiestnenie vonkajšej jednotky môže mať niekoľko alternatív: na fasádu (bežná konzola), na balkón z vonkajšej strany (bežná konzola), na podlahu (podlahové plastové podstavce), na rovnú strechu (betónové kocky), na šikmú strechu. V cene montáže je zahrnutá štandardná konzola na stenu, alebo plastový podstavec.
 • Spojenie vonkajšej jednotky s vnútornou – napojenie vonkajšej jednotky na prepojovacie (medené) potrubie, káble a kondenzačnú hadicu.
 • Vákuovanie – zbavenie systému vzduchu a vlhkosti pomocou manometra a vákuovej pumpy. Vákuová pumpa sa nasadí na medené potrubie z vonkajšej strany a postupne sa z neho odsáva vzduch, trvá to cca 10-15 minút v závislosti od dĺžky trasy.
 • Zapojenie do elektrickej siete a spustenie do prevádzky.
 • Sprevádzkovanie klimatizácie a skúška funkčnosti.

Približný čas štandardnej montáže klimatizácie s rozvodmi chladu do 3 metrov je 3 – 5 hodín. V prípade nepredvídaných okolností tento čas sa môže predľžiť.

Štandardná montáž zahrňá:

 • 1x prieraz steny z tehly, Ytongu, do hrúbky 50cm a betónu do hrúbky 30cm
 • Odvod kondenzátu kondenzačnou hadicou samospádom do 3m
 • Potrebné rozvody chladu 1/4″; /3/8″; /1/2″; 5/8″ spájajúc vonkajšiu a vnútornú jednotku do 3m
 • Krycie (estetické) lišty pre potrubia a káble do 3m
 • Elektrické káble pre napájanie klimatizácie do 3m
 • Komunikačný kábel medzi vnútornou a vonkajšou jednotku do 3m
 • Montážný materiál (šrôby, izolačná pena, …)
 • Zakrývanie podlahy, stien a nábytku v blízkosti montáže
 • Konzola štandard na uchytenie vonkajšej jednotky
 • Sprevádzkovanie a zaškolenie

Montujeme aj také klimatizácie, ktoré neboli zakúpené u nás.
Pri multisplitových jenotkách (klimatizácie pre viac miestnosti) ak potrebujete iné variácie, alebo s 3, 4 a viac vnútornými jednotkamy, napíšte nám a pošleme Vám ponuku.

Napíšte nám ak potrebujete viac informácií, alebo zavolajte na 0949 057 616

Montáž klimatizácií Bratislava, Trnava, Dunajská Streda a okolie.

Pri zaobstarávaní novej klimatizácie oslovujte firmy, ktoré Vám poskytnú v jednom balíku aj montáž nového zariadenia aj servis v prípade poruchy. Preto je predaj a montáž klimatizácie Bratislava a predaj a montáž klimatizácie Trnava vyhľadávanou službou v oblasti kvalitných klimatizačných jednotiek. Montáž klimatizácie Bratislava a jej cena vás tak bude stáť oveľa menej finančných prostriedkov, ako keby ste to rozdelili medzi dve firmy. Klimatizácia s montážou Bratislava a klimatizácia s montážou Trnava je tým najvýhodnejším riešením z finančného hľadiska a aj čo sa týka poskytovaného komfortu. Sme odborníci s dlhoročnými skúsenosťami, poznáme možné problémy pri montáži klimatizácie a aj vhodné riešenia. S dôverou sa môžete obrátiť na našu firmu, máme pre vás vhodné riešenie pri montáž klimatizácie Galanta, montáž klimatizácie Senec a ako aj montáž klimatizácie Šamorin, pracujeme kvalitne a v čo najkratšom čase.

Montáž klimatizácie, klimatizácia do bytu Trnava, klimatizácia do bytu Bratislava, klimatizácia do bytu Dunajská Streda, klimatizacia Dunajská Streda, čistenie klimatizácie Bratislava, klimatizacia samsung, klimatizacia midea, klimatizacie dunajská streda, klimatizácia samorin, klimatizácia galanta, klimatizácia senec, klimatizácia velky meder

Ako vybrať klimatizáciu

Ako vybrať klimatizáciu? Vychutnajte si doma ideálnu teplotu v lete i v zime. Klimatizačné zariadenie toho môže zvládnuť omnoho viac, než len ochladiť alebo otepliť

Čítajte ďalej ->

Často kladené otázky

Čo obnáša obhliadka? Je táto služba spoplatnená? V rámci našich služieb poskytujeme aj obhliadku miesta montáže zdarma. Obhliadka trvá od 15 – 30 minút. Na

Čítajte ďalej ->