Čo obnáša obhliadka? Je táto služba spoplatnená?

V rámci našich služieb poskytujeme aj obhliadku miesta montáže zdarma. Obhliadka trvá od 15 – 30 minút. Na nej si prejdeme komplet celé technické prevedenie montáže, porozpraváme sa o modeloch, aktuálných trendoch v klimatizáciách a poradíme s výberom.

Cena na vašom webe je aj s montážou?

Nie, základná cena je bez montáže, ale pri každom produkte je možné pridávať cenu štandardného montáža

Čo zahŕňa cena klimatizácie so štandardnou montážou uvedená na webe?

Cena s montážou zahŕňa: – montáž a sprevádzkovanie zariadenia – inštalácia klimatizácie v štandardných podmienkach – 1x prieraz steny – odvod kondenzátu samospádom k vonkajšej jednotke – prepojovacie medené potrubie do dĺžky 3 metrov – vytvorenie elektrického napájania do dĺžky 3 metrov – príslušenstvo pre montáž (napr. konzoly pre nástennú montáž vonkajšej jednotky) – estetické krycie lišty vrátane tvaroviek pre vedenie prepojovacieho potrubia do 3metrov – zaškolenie obsluhy a výpis montážneho protokolu.

Robíte aj predprípravu? Čo to obsahuje?

Samotný pojem predpríprava zahŕňa montáž CU medeného potrubia, komunikačného kábla, napájacieho kábla, tieňovacích káblov, kondenzačnej hadičky a to buď do okrasnej lišty alebo do drážky v stene. Drážku vieme vyfrézovať do tehly, panelu, betónu, ytongu, SDK steny. Trvanie montáže predprípravy závisí od rozashu prác, väčšinou trvá od 1 hodiny do 3 hodín.

Akú klimatizáciu by ste odporúčali?

Väčšinou zvykneme odporúčať klimatizácie od výrobcu Midea, lebo sú cenovo dostupné, majú dobrú efektivitu a z praxe vieme že sú kvalitne vyrobené, málo sa kazia. Najviac montujeme klimatizácie Midea Xtreme Save.

Je možná aj montáž u vás nezakúpenej klimatizácie?

Áno je možná montáž aj u nás nezakúpenej klimatizácie

Robíte servis klimatizácie, ktorá nebola zakúpená u vás?

Zabezpečujeme servis aj na klimatizácie ktoré neboli nainštalované našou spoločnosťou.

Robíte montáže aj cez víkend?

Klimatizácie inštalujeme len v pracovné dni od pondelka do piatku v čase od 8:00 do 17:00. V ojedinelých prípadoch s príplatkom robíme montáž na dopyt zákazníka aj sobotu od 8:00 do 12:00.

Aké sú možnosti platby?

Za klimatizáciu viete zaplatiť prevodom na účet alebo v hotovosti v deň montáže priamo technikovi.

Ako sa treba pripraviť na montáž klimatizácie?

Pri každej montáži sa snažíme byť čo najčistotnejší, disponujeme priemyselnými vysávačmi, zakrývame podlahu, okolitý nábytok a stenu.  Avšak odporúčame zákazníkom pozakrývať si elektroniku, gauč či špeciálnu podlahu / dlažbu, aby náhodou neprišlo k poškodeniu.

Aká je normálna hlučnosť vonkajšej jednotky?

Aktuálne modely klimatizácií sú veľmi tiché, priemerne majú vonkajšie jednotky okolo 46 dB.

Podľa čoho vybrať klimatizáciu?

Pri výbere správnej klimatizácie zohráva hlavnú úlohu viacero faktorov. Predovšetkým potrebujeme vedieť rozlohu bytu, resp. danej miestnosti, kde chceme, aby klimatizácia bolo nainštalovaná, aby sme vedeli na základe tejto rozlohy určiť vhodný výkon klimatizácie. Ďalej je dôležité vybrať klimatizáciu na základe hlučnosti a spôsobu filtrácie vzduchu. V neposlednom rade na rozhodnutie a výber vplýva aj samotná cena či značka klimatizácie.

Prerábame / staviame dom / byt, kedy máme myslieť na klimatizáciu?

Najlepším riešením je osloviť nás ešte pred samotnou rekonštrukciou, resp. novou výstavbou, aby sme si spolu prešli všetky technické detaily na základe projektu a dohodli následne postup prác.

Mám problémy s dýchaním / som alergik, je pre mňa klíma vhodná?

Dobre udržiavaná, navrhnutá a správne nainštalovaná klimatizácia prispieva k zdravému prostrediu. Vďaka vplyvu na vlhkosť obmedzuje vytváranie prachových čiastočiek a plesní, čo je pozitívne najmä pre ľudí s alergiami. Všetky vnútorné jednotky sú vybavené filtrami. V závislosti od typu zariadenia a požiadaviek zákazníka, spôsob filtrácie môže byť rôzny. Účinnosť filtra začína pri zachytávaní prachových častíc, ale môže odstraňovať aj jemný prach a peľ, baktérie, vírusy, pachy, ale aj mikróby a dym.

Čo znamená invertorová klimatizácia?

Invertorová klimatizácia má množstvo výhod, ktoré súvisia s jej rozdielnym fungovaním. Invertor totiž dokáže zmeniť frekvenciu napätia pre kompresor v širokom rozsahu (15 až 105 Hz). Takto dokážeme regulovať výkon klimatizácie v rozmedzí 20 – 100 % požadovaného výkonu. Najväčšou výhodou je jej úspornosť. Dôležitá je vysoká energetická účinnosť. Oproti konvenčným on/off klimatizáciám dokáže invertor dosiahnuť požadovanú teplotu v miestnosti oveľa rýchlejšie. Následne už len udržiava teplotu na stanovenej úrovni. Vďaka plynulej regulácie zaistíme odoberanie len takého výkonu, ktorý je dôležitý. V tomto prípade nedochádza takmer k žiadnym energetickým stratám pri rozbiehaní kompresora. Nenastáva ani prechladzovanie, ktoré je tiež spojené s vyššími stratami.

Čo znamená windfree?

V prvom rade je dobré vedieť, že režim Wind-Free majú len klimatizácie značky Samsung. Chladiaci režim Wind-Free ™ udržiava požadovanú teplotu a eliminuje priamy prúd vzduchu tým, že pri zatvorení žalúzie dodáva vzduch cez 21 000 malých otvorov na prednom paneli jednotky a vytvára rozptýlený a jemný tok vzduchu. Laicky povedané, klimatizácia chladí a vy necítite prievan a ofuk.

Existuje aj pri iných modeloch wind-free funkcia?

Áno, existuje niečo podobné, napríklad  klimatizácia Midea Breezeless má tiež bezprivanovú funkciu. 

Aká je priemerná životnosť klimatizácie?

Každá klimatizácie by mala vydržať v priemere 14 rokov. Avšak pre dostiahnutie takého počtu rokov odporúčame jej pravidelnú kontrolu a údržbu aspoň raz ročne. Tá predlžuje životnosť klimatizácie. Je to malá investícia v porovnaní s následnou kúpou náhradného dielu alebo dokonca novej klimatizácie.

Kedy je najvhodnejšie obdobie nainštalovať klímu?

Naša spoločnosť inštaluje klimatizácie celoročne, avšak najlepším obdobím na nainštalovanie klimatizácie je doba od októbra do marca, teda v zimnom období, a to hlavne z 2 dôvodov – najväčšie zľavy a dostupnejšie termíny inštalácií.

Ako je to s odvodom kondenzu?

Kondenz je voda, ktorá vzniká pri chladení vo vnútornej jednotke, ide prakticky o demineralizovanú vodu, je to vlhkosť z vašej miestnosti, ktorá sa vyzrážala na výmenníku vnútornej klimatizačnej jednotky. Kondenz je najlepšie odviesť samospádom, pričom musí byť dodržaný minimálny spád 1 cm na meter. Ak odvod kondenzu samospádom nie je možný, použije sa čerpadielko na odvod kondenzu. Tomuto sa však snažíme, ak je to možné, vyhnúť. Čerpadlo kondenzátu má svoju hlučnosť a keďže je spravidla umiestnené v interiéri, môže pôsobiť rušivo, najmä v noci.

Aké funkcie má klíma?

V súčasnosti sa klimatizácia využíva hlavne na vychladenie miestnosti v lete, avšak klimatizácia má aj viacero iných využití. Čoraz častejšie sa využíva ako sekundárny ohrev pri vykurovaní priestorov a miestností. Spravidla je využitie klimatizácie pri vykurovaní obmedzené len jedným faktorom, a teda prevádzkovou teplotou. Klimatizácia dokáže vykurovať do -15 °C vonkajšej teploty. Ďalšími funkciami je odvlhčovanie priestorov, čistenie vzduchu od baktérií, alergénov a peľov.

Montáž klimatizácie vykonávate vlastnými zamestnancami alebo externými živnostníkmi?

Aby sme vedeli zabezpečiť vysokú kvalitu montáže, inštalácie vykonávajú naši odborníci – chladiari.

Akú záruku poskytujete?

Poskytujeme predĺžené záruky na rôzne značky klimatizácií od 3 do 5 rokov. Pri domácom použití poskytujeme 2 ročnú základnú záruku na klimatizácie značky Samsung, Midea, Daikin, Toshiba. Skoro pri každej značke poskytujeme predlženú 3 ročnú záruku +5 rokov na motor invertor. Podmienkou predĺženej záruky je vykonanie servisu našou spoločnosťou 1 x za rok.